13 - 04 - 2022
Którzy odeszli... śp. Barbara Pawełczak
Z żalem informuję, że w dniu 11 kwietnia odeszła od nas śp. Barbara Pawełczak.
Pani Basia w 2012 roku udzieliła wywiadu do książki "Z archiwum pamięci - obraz Kcyni we wspomnieniach mieszkańców". Wspominała wysiedlenie, powojenne życie w Kcyni, znanych lekarzy, Wojtka Cieślewicza, który był jej sąsiadem... Fragmenty rozmowy są zamieszczone w dziale Nagrania na stronie internetowej.
Przez wiele lat pracowała w kcyńskiej aptece, wielu kcyniaków pamięta ją także z miłych rozmów podczas spotkań na mieście.
Była stałą uczestniczką wydarzeń organizowanych przez Dźwiękowe Archiwum Kcyni, przychodziła na wszystkie "Ciekawości świata"
RIP
Rodzinie pani Basi składamy wyrazy współczucia.
