13 - 04 - 2022
Którzy odeszli... śp. Barbara Pawełczak
Z żalem informuję, że w dniu 11 kwietnia odeszła od nas śp. Barbara Pawełczak.
Pani Basia w 2012 roku udzieliła wywiadu do książki "Z archiwum pamięci - obraz Kcyni we wspomnieniach mieszkańców". Wspominała wysiedlenie, powojenne życie w Kcyni, znanych lekarzy, Wojtka Cieślewicza, który był jej sąsiadem... Fragmenty rozmowy są zamieszczone w dziale Nagrania na stronie internetowej. 
Przez wiele lat pracowała w kcyńskiej aptece, wielu kcyniaków pamięta ją także z miłych rozmów podczas spotkań na mieście.
Była stałą uczestniczką wydarzeń organizowanych przez Dźwiękowe Archiwum Kcyni, przychodziła na wszystkie "Ciekawości świata"
RIP
Rodzinie pani Basi składamy wyrazy współczucia.
Poprzednia
Powrót do listy aktualności
Następna